(Видео) Идеален тим на 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017 13:14
Capture1_2102016_resize

ЕХФ го објави идеалниот тим на дeсетото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

.


.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Уве Генсхајмер ПСЖ
Лев бек Михал Јурецки Киелце
Среден бек Барис Пукховски Мотор Запорожје
Десен бек Хосе де Толедо Висла Плоцк
Десно крило Марио Лопез Адемар Леон
Пикер Патрик Винцек Кил
Голман Андреас Волф Кил
Прочитано 245 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 4 =