(Видео) Идеален тим на 7. коло на Лигата на шампионите

13.11.2017 01:54
Capture1_resize_resize-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на седмото коло на Лигата на шампионите, а во него очекувано немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Aндре Линдбое Елверум
Лев бек Дмитри Санталов Чеховски Медведи
Среден бек Јанус Смарасон Алборг
Десен бек Дика Мем Барселона
Десно крило Едуард Кемпф ПСЖ
Пикер Андерс Захариасен Фленсбург
Голман Андреас Паличка Р.Н.Левен
Прочитано 473 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 2