(Видео) Идеален тим на 8. коло на Лигата на шампионите

20.11.2017 11:55
Capture1_2102016_resize

ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на Лигата на шампионите, а во него очекувано немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Уве Генсхајмер ПСЖ
Лев бек Вуко Борозан Вардар
Среден бек Мате Лекај Веспрем
Десен бек                  Золт Балог Пик Сегед
Десно крило Ласе Сван Фленсбург
Пикер Патрик Винцек Кил
Голман Сирил Думолин Нант
Прочитано 325 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 7 =