(Видео) Идеален тим на првото коло на Лигата на шампионите

18.09.2017 09:28
Capture1_resize_resize

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари од македонските клубови.

 

Идеален тим на колото:

Лево крило   Доминик Клајн Нант
Лев бек Стипе Мандалиниќ ППД Загреб
Среден бек Мате Лекај Веспрем
Десен бек Холгар Гландорф Фленсбург
Десно крило Кевин Гуликсен Елверум
Пикер Хендрик Пекелер Р.Н.Левен
Голман Сирил Думулан Нант

.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

Прочитано 491 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 1 =