(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

04.12.2017 14:36
Titel-SEHA-match_rsize

Традиционално, на крајот на секој месец СЕХА-лигата го објавува идеалниот состав на изминатиот месец. Во него најдоа место ракометари на Вардар, ППД Загреб, Татран Прешов, Горење Велење, Нексе и на Цеље ПЛ.

.


.

Идеален тим на месецот:

Лево крило   Нико Медвед Горење Велење
Лев бек Стипе Мандалиниќ ППД Загреб
Среден бек Саша Баришиќ-Јаман Нексе
Десен бек Жарко Марковиќ ППД Загреб
Десно крило Бруно Буторац Татран Прешов
Пикер Мијајло Марсениќ Вардар
Голман Алјаз Пањтар Цеље ПЛ
Тренер Раул Гонзалез Вардар
Прочитано 8 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 1