Топ Вести

(Видео) Идеален тим на второто коло на Лигата на шампионите

25.09.2017 01:25
Capture1_resize_resize-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на второто коло на Лигата на шампионите, а во него нема ракометари на Металург.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Валеро Ривера Барселона
Лев бек Карол Биелецки Киелце
Среден бек Мате Лекај Веспрем
Десен бек Ласло Наѓ Веспрем
Десно крило Матјаз Брумен Горење Велење
Пикер Бјарте Мирхол Скерн
Голман Арпад Штербик Вардар

.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк.

Прочитано 435 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 5 =