(Видео) Идеалниот тим на СЕХА-лигата за месец октомври

30.10.2017 15:05
seha

СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата за месец октомври, но во него не најде место за некој од ракометарите на Металург.

.

Идеален тим на СЕХА-лигата за октомври:

Лево крило  

Тимур Дибиров

Вардар

Лев бек

Стипе Мандалиниќ

Загреб

Среден бек

Лука Митровиќ

Цеље ПЛ

Десен бек

Константин Игропуло

Мешков Брест

Десно крило

Бруно Буторац

Татран Прешов

Пикер

Марин Шипиќ

Нашице

Голман

Клемен Ферлин

Горење Велење

Тренер

Раул Гонзалез

Вардар

.

Прочитано 177 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =