Топ Вести

(Видео) Најубавите голови на 3. коло на СЕХА-лигата

13.09.2017 14:59
19679111_1032860226816717_6890939028993638255_o

СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од третото коло на ова регионално натпреварување, а меѓу нив нема стрелци на Металург.

 

Петте најубави гола:

1. Вуко Борозан  (Вардар)

2. Доминик Крок  (Татран Прешов)

3. Саша Баришиќ Јаман  (Нексе)

4. Стипе Мандалиниќ  (ППД Загреб)

5. Матиќ Вердинек  (Горење Велење)

 

Прочитано 154 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 2