Топ Вести

(Видео) Објавени се петте најдобри голмански одбрани во 2-то СЕХА-коло

07.09.2017 14:17
1y0a_lFt

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од второто коло на ова регионално натпреварување и овој пат немаме свој претставник на листата, и покрај 14-те одбрани на Дарко Арсиќ.

 

Петте најдобри одбрани:

1. Клемен Ферлин (Горење Велење)

2. Тодор Јандриќ (Војводина)

3. Матевж Скок (ППД Загреб)

4. Иван Пешиќ (Мешков Брест)

5. Душан Петровиќ (Динамо Панчево)

 

Прочитано 2 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 1 =