Топ Вести

(Видео) Одбраната на Дарко Арсиќ меѓу петте најдобри голмански одбрани во 3-то СЕХА-коло

14.09.2017 16:12
1y0a_lFt

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од третото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои е и една од одбраните на Дарко Арсиќ.

 

Петте најдобри одбрани:

1. Раде Мијатовиќ (Мешков Брест)

2. Урбан Лесјак (Горење Велење)

3. Дарко Арсиќ (Металург)

4. Ариан Јовиќ (ППД Загреб)

5. Душан Петровиќ (Динамо Панчево)

 

Прочитано 173 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 1