Топ Вести

(Видео) Одбраната на Томовски е дел од топ 5 одбрани на 16. коло на СЕХА-лигата

09.03.2018 20:16
MJI_0989_resize

Металург извојува значајна победа против тимот на Мешков Брест во 16. коло на СЕХА-лигата, а една од одбраните на нашиот голман Мартин Томовски најде место меѓу петте најдобри голмански одбрани на колото.

.

Топ 5 одбрани:

1. Душан Петровиќ, Динамо Панчево
2. Урх Кастелиќ, ППД Загреб
3. Maртин Томовски, Meталург
4. Игор Чуприна, Taтран Прешов
5. Урбан Лесјак, Цеље ПЛ

.

Прочитано 262 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 2