Топ Вести

(Видео) Петте најдобри голмански одбрани во 4-то СЕХА-коло

22.09.2017 13:15
1y0a_lFt

СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани од четвртото коло на ова регионално натпреварување меѓу кои нема одбрани на нашите голмани.

 

Петте најдобри одбрани:

1. Виталиј Чарапенка  (Мешков Брест)

2. Урбан Лесјак  (Горење Велење)

3. Даниел Ѓорѓески  (Вардар)

4. Бојан Перовиќ  (Војводина)

5. Клемен Ферлин  (Горење Велење)

 

Прочитано 74 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 9 =