РК Металург

06.03.2017СЕХА лига

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Гласајте за нашиот Мартин Томовски.

Повеќе

04.03.2017СЕХА лига

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

Гласајте за нашиот Немања Обрадовиќ.

Повеќе

24.02.2017СЕХА лига

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење

Феноменална одбрана на млдиот Томовски.

Повеќе

25.11.2016РК Металург

Видео: Како Илиќ го надмудри Милиќ...

Фантастично изведен пенал.

Повеќе

21.11.2016РК Металург

Видео: Сите вчерашни голови на Филип Кузмановски

Головите на Филип Кузмановски.

Повеќе

15.10.2016РК Металург

Видео: Последните две одбрани на Дарко Арсиќ

Дарко Арсиќ, херојот на Металург

Повеќе

08.10.2016СЕХА лига

Видео: Одбраната на Дарко Арсиќ избрана во топ 5 одбрани во СЕХА лигата во септември

Најдобрите одбрани и најубавите голови во СЕХА лигата во септември.

Повеќе

24.09.2016Лига на шампионите

Видео:Победничкиот гол на Филип Талески

Капитенот го реши Елверум

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Првенство на Македонија02.04.2017 | 18:00

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига

02.04.2017  

18.00 ч.

Металург - Вардар 


Првенство на Македонија

5/6.04.2017


Пелистер - Металург


Првенство на Македонија

8/9.04.2017   

Металург - Охрид


Првенство на Македонија

29.10.2016

12.00 ч.

Вардар СЦЈС - ЖРК Металург

Јане Сандански

03.11.2016

19.30 ч.

ЖРККуманово - ЖРК Металург

Куманово

05.11.2016


ЖРК Металург - ЖРК Гевгелија

Автокоманда

01.04.2017

18.00 ч.

Вардар Јуниор - Металург 2

СРЦ “Кале“

5/6.04.2017

Металург 2 - Пролет

Автокоманда

8/9.04.2017


Радовиш - Металург 2

Радовиш

ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Охрид 18 43
2. Пелистер 18 43
3. Работник 18 40
4. Борец 18 29
5. Пролет 18 25
6. Радовиш 18 25
7. Прилеп 18 24
8. Металург 2 18 19
9. Вардар Јуниор 18 14
10. Работнички 18 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Мартин Томовски во конкуренција за најдобра одбрана во СЕХА-лигата за месец февруари

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

Видео: Пантерскиот скок на Мартин Томовски на средбата против Горење


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ