Топ Вести

(Видео) Средбата Татран Прешов – Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата

13.03.2018 17:04
Capture

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата.

Иако и двете екипи ги загубија шансите да се вмешат во борба за првите четири места во лигата, кои водат во плејоф-фазата, од СЕХА-лигата очекуваат интересен натпревар, кој веројатно ќе реши и која екипа на крајот ќе заврши на шестото место.

.

Прочитано 299 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 3 =