(Видео) Топ 5 голови на 7. коло на СЕХА-лигата

18.11.2017 20:06
2985_1502967967

По комплетирањето на 7. коло, СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови од ова коло. Овој пат меѓу стрелците нема претставник на Металург.

 

Петте најубави гола:

1. Кристијан Бекири  (Цеље ПЛ)

2. Жарко Марковиќ  (ППД Загреб)

3. Владо Недановски  (Вардар)

4. Леон Вучко  (Татран Прешов)

5. Джанис Рутенка  (Мешков Брест)

.

Прочитано 101 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 10