(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017 13:33
- Ivan PEŠIĆ (1) of Meshkov Brest at the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, MKV- MVM Veszprem - Meshkov Brest, Final game, Veszprem, Hungary, 29.03.2015 


Mandatory Credit ©SEHA/ Uroš Hočevar.

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани за месец декември. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург.

.

Петте најдобри одбрани:

1. Иван Пешиќ  (Мешков Брест)

2. Игор Чуприна  (Татран Прешов)

3. Урх Кастелиќ  (ППД Загреб)

4. Димитрије Јелиќ  (Војводина)

5. Кристијан Пилиповиќ  (Нексе)

.

Прочитано 106 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 11