(Видео) Топ 5 најубави голови во СЕХА-лигата за месец декември

25.12.2017 13:43
06370ced51e8c9d3d0e3-igor-anic

Маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови за месец декември. За жал, на листата нема остварување на ракометарите на Металург.

.

Петте најубави гола:

1. Игор Аниќ  (Цеље ПЛ)

2. Блаж Клец  (Горење Велење)

3. Даинис Кристопанс  (Вардар)

4. Јовица Николиќ  (Војводина)

5. Јосип Божиќ Павлетиќ  (Загреб)

.

Прочитано 116 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =