(Видео) Топ 5 одбрани во седмото коло на СЕХА-лигата

17.11.2017 13:36
1y0a_lFt

По завршувањето на седмото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург.

.

Петте најдобри одбрани:

1. Кристијан Филиповиќ  (Нексе)

2. Матевж Скок  (ППД Загреб)

3. Душан Петровиќ  (Динамо Панчево)

4. Марио Цвитковиќ  (Татран Прешов)

5. Иван Мацкевич  (Мешков Брест)

.

Прочитано 64 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 2 =