(Видео) Топ 5 одбрани во шестото коло на СЕХА-лигата

23.10.2017 13:59
1y0a_lFt

По завршувањето на шестото коло на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги објави петте најдобри голмански одбрани на колото. За жал, на листата нема остварување на голманите на Металург.

.

Петте најдобри одбрани:

5. Даниел Ѓорѓески (Вардар)

4. Алјаз Пањтар  (Цеље ПЛ)

3. Раде Мијатовиќ (Мешков Брест)

2. Клемен Ферлин  (Горење Велење)

1. Кристијан Пилиповиќ (Нексе)
.

.

Прочитано 176 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 18