Топ Вести

(Видео) За најдобар потег на средбата Динамо – Металург, СЕХА-лигата го одбра голот на Мице Шилегов

06.09.2017 22:46
silegov

Младиот Мице Шилегов добро ги користи шансите што му ги дава Лино Червар. Вечерва одигра десетина минути и постигна три гола од четири обиди. Неговиот прв гол, тимот на СЕХА-лигата го прогласи за најдобар потег на натпреварот.

 

Прочитано 1 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4