(Видео) Жарко Пешевски во идеалниот тим на СЕХА-лигата во месец декември

28.12.2017 21:23
DAR_0881_resize_resize

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата во месец декември, а во него заслужено се најде пикерот на Металург Жарко Пешевски.

.

Идеален тим за декември:

Лево крило   Јакуб Хрстка Татран Прешов
Лев бек Дамир Бицаниќ ППД Загреб
Среден бек Јака Малус Цеље ПЛ
Десен бек Хорхе Македа Вардар
Десно крило Павле Бандука Динамо Панчево
Пикер Жарко Пешевски Металург
Голман Иван Пешиќ Мешков Брест
Тренер Бранко Тамше Цеље ПЛ

.

Прочитано 220 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 14