Во Делчево се одигра 2. коло на мини-лигата на Металург, група Исток

24.12.2017 16:16
26037979_10208129691600006_1549283245_o_resize

Во Делчево денеска беше организирано 2. коло на мини-лигата на Металург, за група Исток. Организатор беше нашата школа Брегалница, предводена од тренерот Драган Пешовски, а овој пат се одиграа шест натпревари во голем ракомет.

.

Резултати:

10.00  Торо Спорт – Д.И.Малешевски  М.2004/5   20:7

10.40  Младинец – Тиквеш   М.2004/5   9:17

11.20  Брегалница – Д.И.Малешевски   Ж.2004/5   6:7

12.00  Тиквеш – Д.И.Малешевски   М.2004/5   15:8

12.40  Младинец – Торо Спорт   М.2004/5   13:19

13.20  Д.И.Малешевски – Брегалница   Ж.2004/5   11:12

.

Фото:

Прочитано 128 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 3 =