Жарко Пешевски во идеалниот тим на СЕХА-лигата за месец септември

28.09.2017 17:34
-  trophie at the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, MKV- MVM Veszprem - Meshkov Brest, Final game, Veszprem, Hungary, 29.03.2015 


Mandatory Credit ©SEHA/ Nebojša Tejić.

По завршувањето на натпреварите во месец септември, СЕХА-лигата го објави месечниот идеален тим, а во него го смести и нашиот Жарко Пешевски, како најдобар пикер во овој период.

.

Идеален тим за месец септември:

Лево крило   Тимур Дибиров Вардар
Лев бек Вуко Борозан Вардар
Среден бек Доминик Крок Татран Прешов
Десен бек Бруно Буторац Татран Прешов
Десно крило Иван Чупиќ Вардар
Пикер Жарко Пешевски Металург
Голман Урбан Лесјак Цеље ПЛ
Тренер Раул Гонзалез Вардар
Прочитано 197 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 3