Домашно првенство

21.05.2017Домашно првенство

Пораз на ЖРК Металург во полуфиналето на плејофот во првенството на Македонија

Нашите девојки се поразени од екипата на Вардар СЦЈС.

Повеќе

17.05.2017Домашно првенство

Пелистер декласиран во Автокоманда

Дебакл на Пелистер.

Повеќе

15.05.2017Домашно првенство

ЖРК Металург им се врати на победите

Висока победа на ЖРК Металург во Прилеп.

Повеќе

10.05.2017Домашно првенство

ЖРК Куманово сензационално славеше во Автокоманда

ЖРК Металург поразен во Автокоманда.

Повеќе

06.05.2017Домашно првенство

ЖРК Металург пресилен за Овче Поле

Уште една лесна победа за нашите девојки.

Повеќе

22.04.2017Домашно првенство

ЖРК Металург ја декласираше Гевгелија на теренот на противникот

ЖРК Металург се враќа со победа од Гевгелија.

Повеќе

08.04.2017Домашно првенство

ЖРК Металург го декласира Пелистер

Преку 50 гола во мрежата на домашниот состав.

Повеќе

04.04.2017ЖРК Металург Вести

Лесна победа на ЖРК Металург во мечот против екипата на Прилеп

Нашите сениорки лесно се справија со Прилеп.

Повеќе

30.03.2017Домашно првенство

ЖРК Металург со победа се врати од Куманово

Нашите девојки се вратија со три бода од гостувањето во Куманово.

Повеќе

24.03.2017Домашно првенство

ЖРК Металург го декласираше тимот на Овче Поле

Дебакл на Овче Поле во Автокоманда.

Повеќе
 
123    

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Пораз на ЖРК Металург во полуфиналето на плејофот во првенството на Македонија

Пелистер декласиран во Автокоманда

ЖРК Металург им се врати на победите


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ