Куп на Македонија

21.05.2017Куп на Македонија

Доделени се индивидуалните и екипни награди во Купот на Македонија за жени

Доделени се наградите и пехарите.

Повеќе

20.05.2017Куп на Македонија

ЖРК Вардар очекувано го освои Купот на Македонија

ЖРК Вардар убедливо го совлада тимот на ЖРК Металург.

Повеќе

19.05.2017Куп на Македонија

ЖРК Металург преку Прилеп во финалето на Купот на Македонија

ЖРК Металург ќе настапи во финалето на Купот на Македонија.

Повеќе

16.05.2017Куп на Македонија

Распоред на натпреварите на Ф4 турнирот во женскиот Куп на Македонија

Во Автокоманда се игра завршницата во женскиот Куп на Македонија.

Повеќе

27.04.2017Куп на Македонија

ЖРК Металург преку Куманово обезбеди нов фајналфор во Купот на Македонија

ЖРК Металург го совлада тимот на Куманово и обезбеди настап во завршницата во Купот на Македонија.

Повеќе
 
1  

Следен натпревар

Плејоф од првенство на Македонија30.05.2017 | 18:30

vs.

Следни натпревари

  • Лига на шампиони
  • Супер лига


  26.04.2017

19.00 ч.

ЖРК Куманово - ЖРК Металург

Куманово


01.06.2017

14.00 ч.

Металург 2 - ПрилепТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Барселона 1 2
2. Кил 1 2
3. Силкеборг 1 2
4. Фленсбург 1 1
5. Веспрем 0 0
6. Висла Плок 1 0
7. Кадетен 1 0
8. ПСЖ 1 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 0 0
2. Киелце 0 0
3. Кристијанштад 0 0
4. Мешков Брест 0 0
5. Пик Сегед 0 0
6. ППД Загреб 0 0
7. Р.Н.Левен 0 0
8. Цеље 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Елверум 0 0
2. Ла Риоха 0 0
3. Металург 0 0
4. Монпелје 0 0
5. Татран Прешов 0 0
6. Чеховски Медведи 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Бешикташ 0 0
2. Брага 0 0
3. Динамо Букурешт 0 0
4. Мотор Запорожје 0 0
5. Нант 0 0
6. Холстебро 0 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 9 24
2. Металург 9 24
3. Работник 9 12
4. Охрид 9 9
5. Пелистер 9 9
6. Борец 9 0
ТИМ НАТПРЕВАР БОДОВИ
1. Вардар 17 44
2. Веспрем 18 44
3. ППД Загреб 16 34
4. Цеље 18 33
5. Мешков Брест 17 32
6. Горење 18 18
7. Металург 17 17
8. Нексе 17 15
9. Татран Прешов 18 10
10. Извиѓач 17 4

Најнови вести

Доделени се индивидуалните и екипни награди во Купот на Македонија за жени

ЖРК Вардар очекувано го освои Купот на Македонија

ЖРК Металург преку Прилеп во финалето на Купот на Македонија


ПОГЛЕДНИ ГИ СИТЕ ВЕСТИ