11 репрезентации веќе се во главната фаза

14.01.2020 23:00
82687155_459031958103681_1743904198468042752_n_resize

По денешните шест средби од групната фаза, познати се 11 селекции што обезбедија учество во главната рунда.

Се работи за следните селекции: Хрватска, Белорусија, Австрија, Чешка, Шпанија, Германија, Норвешка, Португалија, Словенија, Шведска и Исланд.

Дома заминуваат: Црна Гора, Србија, Македонија, Украина, Холандија, Летонија, Франција, БиХ, Русија, Полска и Швајцарија.

Последниот учесник од главната рунда ќе се знае по утрешните натпревари во група “Е“.

Прочитано 371 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 6