АКТИВНОСТИ ВО МИНИ-ЛИГАТА ВО ПРЕТСТОЈНИОТ ВИКЕНД

27.05.2015 12:58
logo_resize1

za tekst

Овој викенд се планирани повеќе активности од работата на Ракометната академија Металург и на нашата мини лига.

 

Петок, 29 мај:

Ќе се изврши селекција на деца од генерација 2002/3:

о9.00 – 10.30:  Селектирање на машки деца

10.30 – 12.00:  Селектирање на женски деца

 

Сабота, 30 мај:

Одложеното 3. коло во голем ракомет:

09.00:  РК Металург – Репро 21  (машки 2002/3)

09.40:  Дојрана – Пелистерка  (машки 2002/3)

10.20:  Хазена – Макстил  (машки 2002/3)

11.00:  Виндија – ЖРК Металург  (женски 2002/3)

11.40:  Виталија – Евроинс  (женски 2002/3)

12.20:  Металург 2 – Репро 1  (машки 2002/3)

13.00:  Хотел Бетон – Металург фан шоп  (машки 2002/3)

13.40:  ПГО – Н.Македонија  (машки 2002/3)

 

Недела, 31 мај:

Одложените средби од претходните кола:

Голем ракомет:

9.00:  Металург 2 – Нова Македонија

9.40:  Металург фан шоп – ПГО

Мал ракомет:

10.30:  Стоби – Металург Аеродром

10.30:  Металург Петровец – Колибри

Финални натпревари.

Мал ракомет, генерација 2004/5, машки

11.00:  Натпревар за третото место – двете второпласирани екипи од двете групи

11.30:  Финале, двете првопласирани екипи од двете групи

Голем ракомет, генерација 2002/3, машки

12.10:  Натпревар за третото место – двете второпласирани екипи од двете групи

12.50:  Финале, двете првопласирани екипи од двете групи

Прочитано 659 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 8