Ал Шабаб го откажа учеството на турнирот во Струга

09.08.2016 13:48
struga-600x399_resize

На само десетина дена од почетокот на 44. издание на струшкиот ракометен турнир, претставникот на ОАЕ, Ал Шабаб го откажа своето учествово Струга.

Да потсетиме, Ал Шабаб беше сместен во нашата група и требаше да ни биде противник во вториот натпреварувачки ден.

Организаторот на турнирот беше принуден да изврши промена и го повика новиот македонски суперлигаш, екипата на Еурофарм Работник. Битолчани ќе бидат дел од групата А, со нас и со Стеауа од Романија.

Прочитано 846 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 0