АЛЕКС ДУШЕБАЕВ ПОТПИША ЗА АТЛЕТИКО МАДРИД

07.06.2013 17:34
Alex Dujshebaev-presentación2_resize

za tekst

Десниот бек Алекс Душебаев (20) потпиша двегодишен договор со екипата на Атлетико Мадрид, каде ќе игра под диригенската палка на својот татко, Талант Душебаев. Најдобриот стрелец на Асобал-лигата (198 гола, 6,83 по натпревар) е четвртото засилување на Атлетико, по Алберто Вал (Констанца), Педро Родригез (Натурхаус) и Виктор Алонсо (Ваљадолид).

1370370677_607935_1370371208_noticia_grande_resize

Прочитано 844 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 5 =