Александар Јовиќ: Му дадовме достоен отпор на Вардар

19.05.2018 23:24
33126647_384188518748991_4417231404165758976_o_resize

Тренерот на Металург Александар Јовиќ остана задоволен од играта на Металург на финалната средба со Вардар:

Му дадовме достоен отпор на Вардар и на моменти игравме одлично во двете насоки, и во одбраната и во нападот. Мислам дека овие две средби добро ќе ни послужат за претстојниот дуел против екипата на Еурофарм Работник, средба што ќе одлучи кој тим ќе заврши на второто место во првенството на Македонија. Покажавме дека сме на добар пат, и дека работиме за добро не само на Металург, туку и за доброто на репрезентацијата. Создаваме наши играчи, млади и перспективни, кои треба во иднина да ги заменат сегашните носители на играта во националниот тим“, вели Јовиќ.

Прочитано 338 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 5