Топ Вести

Александар Јовиќ: Тешка група во која ние ќе бидеме со убедливо најмлад состав

29.06.2018 13:26
GIL_0938_resize

Металург предмалку ги дозна своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите, каде ќе се соочиме со екипите на Бјерингбро (Данска), Спортинг (Португалија), Бешикташ (Турција), Чеховски Медведи (Русија) и Татран Прешов (Словачка).

Својот коментар го даде Александар Јовиќ, тренерот на нашиот клуб:

Се работи за тешка група во која повеќе екипи ќе атакуваат на првите две позиции, кои водат во следната плејоф-фаза. Како фаворити ги гледам екипите на Бјерингбро и на Спортинг Лисабон, но не помалку тешки ќе бидат и дуелите со преостанатите три екипи. Металург во оваа конкуренција ќе настапи со убедливо најмлад тим и секој освоен бод ќе биде и успех и задоволство. Се уште ја немаме комплетирано екипата, па, меѓу другото, и од тоа ќе зависи со какви амбиции ќе ја стартуваме групната фаза“, вели Јовиќ.

Прочитано 267 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 8