Топ Вести

Арбер Ќерими е нов ракометар на Металург

09.08.2018 15:34
5912c997cd70022542bc8ad1_resize

Металург денеска се засили со нов ракометар на позиција среден бек. Се работи за Арбер Ќерими, кој доаѓа од француската екипа Сесон и кој е белгиски репрезентативец и најдобар играч на својата земја.

Ќерими има 28 години и е висок 180 см.

Арбер пристигна денеска и веднаш отпатува за Маврово каде му се приклучи на тимот на Металург во подготовките за новата сезона.

Прочитано 1.055 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 1 =