Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија од средбата Металург – Прилеп

14.08.2020

Во рамките на 48. издание на турнирот во Струга, Металург убедливо го совлада тимот на Прилеп и ја забележа првата победа на овој турнир. Металург одигра добар натпревар, а...

читај повеќе >

Резултати од вториот ден на турнирот во Струга

13.08.2020

Денеска се одиграни три нови натпревари од 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. Металург ја извојува својата прва победа на овој турнир, откако убедливо...

читај повеќе >

Металург убедлив против екипата на Прилеп

13.08.2020

Металург вечерва ја извојува својата прва победа на турнирот во Струга. Совладан е тимот на Прилеп, со резултат 33:24 (13:11), што е и највисока победа на една екипа во досегашниот...

читај повеќе >

Металург го утврди датумот, терминот и местото на одигрување на средбата со Спачва во Скопје

13.08.2020

Првата средба од двомечот од првото квалификациско коло во Лига Европа, меѓу екипите на Металург и на Спачва, ќе се одигра во салата “Автокоманда“, на 30 август, а истата ќе...

читај повеќе >

Резултати од првиот ден на турнирот во Струга

12.08.2020

Со денешните три натпревари, почна 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга. За жал, Металург ја загуби првата средба, против екипата на Еурофарм Пелистер, во...

читај повеќе >

Металург минимално совладан од Еурофарм Пелистер

12.08.2020

Дерби натпреварот во групата “Б“ на турнирот во Струга и припадна на екипата на Еурофарм Пелистер, која минимално го совлада Металург, со резултат 24:22 (15:12). Вистинска штета е...

читај повеќе >

Фотогалерија: Металург 2 “набива“ кондиција на падините на Гази Баба

12.08.2020

Ракометарите на Металург 2 најголем дел од подготовките во Скопје ги минуваат на падините на Гази Баба. Тренинзите се напорни, а основната цел е да се “набие“кондиција за...

читај повеќе >

Фото: Металург го одржа својот вечерен тренинг на игралиштето кај “Женска“ плажа

11.08.2020

Пред утрешниот старт на 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга, Металург го одржа својот вечерен тренинг на теренот на игралиштето „Горан...

читај повеќе >

Металург пристигна во Струга, сите тестови на нашите ракометари се негативни

11.08.2020

Металург вчера ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни. Со тоа е исполнет и последниот услов за наш настап на 48. издание на турнирот во...

читај повеќе >

Металург 2 ги дозна противниците во групната фаза на Првата лига

10.08.2020

Денешната ждрепка, одржана во просториите на РФМ, го смести Металург 2 во групата “Б“, заедно со екипите на РК Вардар Неготино, РК Македонија ЃП, РК Скопје 2020, МРК Куманово, РК...

читај повеќе >