Архива

Избери месец и година:

Топ 5 голови на 2. коло од групната фаза на Лига Европа

28.10.2020

Вчера е одиграно некомплетното второ коло на групната фаза на Лига Европа. Од предвидените 12 средби се одиграни само 4. Меѓу одложените натпревари е и оној на Металург со...

читај повеќе >

Резултати од 2. коло на групната фаза на Лига Европа

28.10.2020

Коронавирусот направи вистински хаос во второто по квалитет европско клупско ракометно натпреварување, па во Лига Европа се одиграни само 4 од 12-те предвидени средби од...

читај повеќе >

Четворица ракометари на Металург во поширокиот список на Данило Брестовац

26.10.2020

Селекторот на македонската сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокиот список на 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари со...

читај повеќе >

Резултати од 6. коло на македонската Суперлига, група “Б“. Табела

26.10.2020

Вчера е одиграно шестото коло во групата “Б“ на македонската Суперлига. . Резултати: РК Прилеп - РК Бутел  19:29 (9:15) РК Работнички - РК Младост Богданци  35:32 (17:8) РК Металург -...

читај повеќе >

Резултати од 7. коло на Првата лига, група “Б“. Табела

25.10.2020

Денеска во Неготино се одигра последното коло од групната фаза на групата “Б“ од Првата лига. По голема борба, Металург 2 минимално го совлада Куманово и групната фаза ја...

читај повеќе >

Металург 2 со победа против Куманово ја заврши групната фаза во Првата лига

25.10.2020

Во последното коло од Првата лига, група “Б“, кое денеска се одигра во Неготино, Металург 2 ја совлада екипата на Куманово, со резултат 26:25 (12:13). Металург 2 и Куманово одиграа...

читај повеќе >

Резултати од 6. коло на Првата лига, група “Б“. Табела

24.10.2020

Денеска во Гевгелија се одигра претпоследното, шесто, коло на Првата лига, група “Б“. Главен настан на ова коло е поразот на Металург 2 во директната пресметка со екипата на...

читај повеќе >

Прв пораз на Металург 2 во групата “Б“ од Првата лига

24.10.2020

Екипата на Металург 2 го загуби дерби натпреварот со тимот на Скопје 2020, кој е одигран во рамките на шестото коло на Првата лига, група “Б“. Ова коло се одигра во Гевгелија во...

читај повеќе >

И официјално е одложен натпреварот меѓу Металург и Висла Плоцк во Лига Европа

23.10.2020

И официјално е одложен натпреварот од второто коло во Лига Европа, меѓу Металург и Висла Плоцк, кој требаше да се одигра претстојниот вторник во Скопје. ЕХФ денеска позитивно...

читај повеќе >

Резултати од 5. коло на македонската Суперлига, група “Б“. Табела

23.10.2020

По подолга пауза продолжи натпреварувањето во македонската Суперлига. Во групата “Б“ е одиграно некомплетното петто коло во кое Металург требаше да одигра натпревар со...

читај повеќе >