Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија: За денот на лозарите, Металург ја посети винаријата Стоби

14.02.2020

За денот на лозарите, ракометарите и ракометарките на Металург ја посетија винаријата Стоби. Тие беа дел од настанот кој секоја година се организира во една од најдобрите...

читај повеќе >

Металург подготовките за вториот дел од сезоната ќе ги заврши во Стара Пазова

13.02.2020

Металург продолжува со подготовките за вториот дел од сезоната. Завршната фаза од подготовките Металург ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во...

читај повеќе >

Металург 2 се враќа со победа од Неготино

13.02.2020

Ракометарите на Металург 2 вечерва гостуваа во Неготино, каде одиграа пријателски натпревар со екипата на Вардар Неготино, која се натпреварува во прволигашка...

читај повеќе >

Денеска почна 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.02.2020

Со денешната средба меѓу екипите на Кил и на Веспрем, почна 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Со денешната победа Кил обезбеди директен...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет

12.02.2020

Металург во пријателски натпревар убедливо го совлада тимот на Тинекс Пролет. Нашите ракометари имаа константна и висока предност и на крајот славеа со 12 голови разлика. Еве...

читај повеќе >

Металург катастрофално го порази тимот на Тинекс Пролет

12.02.2020

Вечерва во Автокоманда се одигра пријателска средба меѓу екипите на Металург и на Тинекс Пролет. Натпреварот мина во постојана предност на Металург во текот на сите 60 минути...

читај повеќе >

Зорица Блажевска: „Храбрите жени сигурно газат во „машките“ ракометни води“

10.02.2020

Зорица Блажевска е претседателка на РК Металург и членка на УО на Ракометната федерација на Македонија. Лани таа стана прва и единствена жена на оваа функција во машката...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

09.02.2020

Со денешните три средби комплетирано е 11. коло на групнат фаза во групите „А“ и „Б“. Барселона, ПСЖ и Мешков Брест ги совладаа своите противници, иако и трите беа гостински...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Металург 2 и Тиквеш

09.02.2020

Вчера навечер во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема борба победата им припадна на ракометарите на Металург 2. Еве...

читај повеќе >

Во пријателски натпревар, Металург 2 го совлада тимот на Тиквеш

09.02.2020

Во Автокоманда вчера навечер се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Металург 2 и на Тиквеш. По голема и интересна борба, победата му припадна на вториот тим на...

читај повеќе >