Архива

Избери месец и година:

Ацевски, со 19 одбрани, даде огромен допринос во победата на Македонија против Романија

12.10.2019

Новата кадетска репрезентација на Македонија во својот втор натпревар на турнирот во Бугарија ја совлада селекцијата на Романија, со резултат 26:22 (13:14). Нашата...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата РК Металург 2 – РК Вардар Јуниор

12.10.2019

Екипата на Вардар Јуниор славеше на денешниот натпревар со Металург 2, во рамките на шестото коло на македонската Суперлига. Средбата се одигра во Автокоманда, а еве и...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2

12.10.2019

Во рамките на шестото коло на македонската Суперлига, во Автокоманда Металург 2 убедливо загуби од тимот на Вардар Јуниор, со резултат 30:38 (11:17). Вардар Јуниор на овој...

читај повеќе >

Кадетско реми меѓу Македонија и Бугарија

11.10.2019

Новата македонска кадетска репрезентација, која в година во Скопје ќе биде домаќин на Европското кадетско првенство – дивизија Б, го одигра својот прв натпревар на турнирот...

читај повеќе >

Почна 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.10.2019

Веќе се одиграни два натпревари од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на Фленсбург на домашен терен го совлада тимот на ППД Загреб, додека...

читај повеќе >

Македонските кадети денеска против Бугарија

11.10.2019

Македонската кадетска репрезентација денеска, со почеток во 17 часот, ќе го одигра првиот натпревар на турнирот во Бугарија, а наш прв противник ќе биде селекцијата на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Струга

10.10.2019

Металург вложи многу напор за да го совлада тимот на Струга. Гостите го одиграа својот најдобар натпревар во досегашниот тек на сезоната, а нивниот отпор беше скршен дури во...

читај повеќе >

(Фото) Тежок удар за Металург: Се повреди голманот Даниел Дупјачанец

10.10.2019

Покрај тоа што Металург навистина се намачи за да ги освои бодовите против аутсајдерот Струга, ни се случи и тежок пех - се повреди првиот голман на Металург Даниел...

читај повеќе >

Металург дури во второто полувреме го скрши отпорот на Струга

10.10.2019

Неочекуван тек доби денешната средба од 6. коло на машката Суперлига. Во Автокоманда, Металург се измачи против последнопласираната екипа на Струга, која сезонава го загуби...

читај повеќе >

Брестовац го објави списокот за дуелите со Турција и со Грузија

08.10.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска...

читај повеќе >