Архива

Избери месец и година:

Завршува зимската пауза за школите на Академијата на Металург

29.01.2020

При крај е зимската пауза за децата кои тренираат во школите на Академијата на Металург. Со својата работа школите ќе продолжат од 3 февруари, според распоредот по кој...

читај повеќе >

Металург утре ќе одигра пријателски натпревар со Вардар

28.01.2020

Во рамките на зимските подготовки, Металург утре ќе му гостува на Вардар, со кого ќе одиграме пријателски натпревар. Двата клуба решија средбата да биде од затворен...

читај повеќе >

Хрватска падна во самата завршница, Шпанија е старо-новиот шампион

26.01.2020

Заврши ЕП 2020 во Авсѕрија, Норвешка и во Шведска, а аврши со истиот ефект како и првенството во 2018 - со титула за репрезентацијата на Шпанија. Хрватска и Шпанија водеа жестока...

читај повеќе >

Фотогалерија: Стојановски и Додиќ прогласени се за најдобри на турнирот во своите генерации

26.01.2020

Во Скопје заврши првиот меѓународен турнир во организација на КЛ7 - “КЛ7 2020“. На турнирот Металург учествуваше со сдве екипи, пионерската и кадетската. Пионерите го освоија...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот кадетскиот натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Кадетите на Металург во последниот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ катастрофално го поразија Пик Сегед. Со оваа победа нашите ракометари го освоија второто...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург го прегазија Пик Сегед

26.01.2020

Заврши меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ и за нашите кадети. Во својот последен натпревар кадетскиот тим на Металург го прегази противникот од Унгарија, Пик Сегед, победувајќи...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот пионерски натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Пионерите на Металург го освоија меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. На денешната последна средба ја совладавме и екипата на Пик Сегед и турнирот го завршивме со две победи и...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“ Пионерите на Металург го надиграа Пик Сегед и го освоија турнирот

26.01.2020

Пионерите на Металург победнички го завршија настапот на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во последниот натпревар совладана е екипата на Пик Сегед, со резултат 33:30...

читај повеќе >

Познат е Ол-стар тимот на ЕП 2020

26.01.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и во Шведска, а познат е и носителот на признанието МВП на првенството. . Идеален тим: Голман: Гонзало Перез де...

читај повеќе >

Норвешка го освои бронзениот медал на ЕП 2020

25.01.2020

Репрезентацијата на Норвешка го доби дуелот со Словенија за бронзениот медал. Норвежаните очигледно психолошки побрзо се опоравија од полуфиналниот шок и денеска целосно...

читај повеќе >