Архива

Избери месец и година:

На ЕП 2020 станаа познати финалистите

24.01.2020

Епски натпревар одиграа селекциите на Хрватска и на Норвешка во првото денешно полуфинале. Средба што ќе се памети и ќе се прераскажува. По четири продолженија, или 80 минути...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирската средба меѓу пионерите на Металург и на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7, во нивниот втор денешен натпревар. Одигравме одлична средба и заслужено славевме против домаќинот на овој турнир. Еве...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург со победа го завршија првиот ден на турнирот “КЛ7 2020“. Во нашиот втор денешен натпревар го совладавме домаќинот, КЛ7, со резултат 25:21 (13:15). Долго време...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот турнирски натпревар меѓу Металург и КЛ7

24.01.2020

Одличен натпревар одиграа нашите кадети и нивните врсници од КЛ7, на првиот натпревар од турнироѕ “КЛ7 2020“, за генерација 2002. Металург долго водеше, но имаше криза во...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург по голема борба се поразени од КЛ7

24.01.2020

На првиот натпревар на нашиот кадетски тим на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетскиот тим на Металург е минимално поразен од домаќинот на турнирот. Двете екипи одиграа...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирската средба меѓу пионерите на Металург и на Вардар

24.01.2020

На првиот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, пионерите на Металург одиграа нерешено со врсниците од Вардар. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Пионерите на Металург и на Вардар ги поделија бодовите

24.01.2020

Во салата на основното училиште “Крум Кепевски“ денеска почна меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во првиот натпревар се сретнаа пионерските тимови на Металург и на...

читај повеќе >

Распоред на натпреварите на меѓународниот турнир “ КЛ7 2020“

24.01.2020

Од денеска почнува првото издание на меѓународниот турнир на КЛ7 - “КЛ7 2020“. Металург на овој турнир учествува со две свои екипи - генерација 2002 и генерација...

читај повеќе >

Металург со две екипи ќе настапи на турнирот на КЛ7

22.01.2020

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На турнирот ќе учествуаат 8 екипи...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

22.01.2020

Со денешното последно коло заврши главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска. Веќе се познати и полуфиналните двојки, како и селекциите што ќе се борат за петтото...

читај повеќе >