Архива

Избери месец и година:

Ѕвездичките на Металург блеснаа новогодишно

28.12.2019

Ракометната академија Металург го одржа својот традиционален, седмиот по ред „Новогодишен турнир“. Во салата „Автокоманда“ продефилираа преку 200 дечиња опфатени со...

читај повеќе >

Македонија утре го отвара турнирот “Трофеј Карпати“

27.12.2019

По двете средби со селекцијата на Кувајт, македонската ракометна репрезентација се пресели во Букурешт, каде утре стартува турнирот “Трофеј Карпати“. Македонија го...

читај повеќе >

Распоред на утрешниот “Новогодишен турнир“

27.12.2019

На турнирот пријавени се 21 екипи во три староски категории (2006/07, 2008/09 и 2010 и помали), кои ќе одиграат 20 натпревари. Поради бројноста и неможноста да се игра по групи, турнирот ќе...

читај повеќе >

Металург на зимски одмор, подготовките стартуваат од 8 јануари

27.12.2019

Металург денеска го одржа својот последен тренинг во 2019 година. Од денеска, па се до 7 јануари, ракометарите на Металург се на одмор. Подготовките за вториот дел од сезоната ќе...

читај повеќе >

Во Автокоманда утре ќе се организира седмото издание на “Новогодишниот турнир“

27.12.2019

Утре салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по ред традиционален...

читај повеќе >

Македонија поразена на вториот натпревар со Кувајт

26.12.2019

Подмладената сениорска репрезентација на Македонија е поразена на реваншот со селекцијата на Кувајт. И оваа средба се одигра во Инџија и заврши со резултат 22:23 (13:14). Со ова...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски се стекна со мастер лиценца

26.12.2019

Тренерот на кадетскиот тим на Металург, Оливер Димитриоски, се здоби со мастер лиценца. На семинарот во Србија, Димитриоски ја одбрани својата тема и им се приклучи на...

читај повеќе >

Македонија го совлада Кувајт, во првата од двете меѓусебни средби

25.12.2019

Македонската сениорска репрезентација подготовките за претстојното ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка ги продолжи во Стара Пазова, каде беа планирани два дуели со...

читај повеќе >

Фотогалерија: Ракометна Македонија замина за Стара Пазова

24.12.2019

Македонскиот национален тим попладнево замина за Стара Пазова (Србија), каде што утре и задутре треба да одигра два контролни натпревари со селекцијата на Кувајт, а потоа...

читај повеќе >

Академија Металург ќе организира “Новогодишен турнир“

22.12.2019

Следниот викенд, на 28 декември, салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по...

читај повеќе >