Архива

Избери месец и година:

Познати се сите потенцијални противници на Металург во 3. коло на ЕХФ Купот

13.10.2019

Со реванш натпреварите од второто коло, одиграни вчера и денес, станаа познати сите потенцијални противници на Металург во третото коло на ЕХФ Купот. По елиминацијата на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

13.10.2019

Со денешните пет средби, заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во ова коло прва историска победа извојува Еурофарм Работник. Битолчани одиграа уште...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 тргнаа со победа

13.10.2019

Во второто коло од младинското првенство на македонија, група 1, младинците на Металург 2 славеа на гостувањето кај екипата на Пролет 62.  Својот денешен противник го...

читај повеќе >

Кадетите на Македонија го совладаа и Пирин и го освоија првото место на турнирот

13.10.2019

Новата кадетска репрезентација на Македонија, предводена од Данило Брестовац, го освои првото место на турнирот во Бугарија. Во својот последен натпревар, одигран денеска,...

читај повеќе >

Сите денешни резултати од Лигата на шампионите

12.10.2019

Денеска се одиграни дури седум средби од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. На овие средби се случија и две изненадувања. Вардар катастрофално е...

читај повеќе >

Ацевски, со 19 одбрани, даде огромен допринос во победата на Македонија против Романија

12.10.2019

Новата кадетска репрезентација на Македонија во својот втор натпревар на турнирот во Бугарија ја совлада селекцијата на Романија, со резултат 26:22 (13:14). Нашата...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата РК Металург 2 – РК Вардар Јуниор

12.10.2019

Екипата на Вардар Јуниор славеше на денешниот натпревар со Металург 2, во рамките на шестото коло на македонската Суперлига. Средбата се одигра во Автокоманда, а еве и...

читај повеќе >

Пораз на Металург 2

12.10.2019

Во рамките на шестото коло на македонската Суперлига, во Автокоманда Металург 2 убедливо загуби од тимот на Вардар Јуниор, со резултат 30:38 (11:17). Вардар Јуниор на овој...

читај повеќе >

Кадетско реми меѓу Македонија и Бугарија

11.10.2019

Новата македонска кадетска репрезентација, која в година во Скопје ќе биде домаќин на Европското кадетско првенство – дивизија Б, го одигра својот прв натпревар на турнирот...

читај повеќе >

Почна 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.10.2019

Веќе се одиграни два натпревари од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на Фленсбург на домашен терен го совлада тимот на ППД Загреб, додека...

читај повеќе >