Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Еурофарм Работник

14.11.2019

Во рамките на четвртото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Еурофарм Работник. Еве фотографии од...

читај повеќе >

Четврта победа на младинците на Металург 2

14.11.2019

Во четвртото коло на младинската лига на Македонија, група 1, младинците на Металург во Автокоманда ја совладаа екипата на Еурофарм Работник, со резултат 35:32 (16:14). Во првото...

читај повеќе >

Почна 8. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.11.2019

Со денешните три средби почна осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во најинтересната денешна средба, Кил успеа да му се реваншира на Порто, со гол на три...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

11.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од шестото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Калифа Гедбан (Вардар) 4....

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 7. коло на Лигата на шампионите

11.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во седмото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Руи Силва (Порто) 4. Тимур Дибиров...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

11.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетирано е 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

10.11.2019

Со одигрување на денешните седум средби комплетирано е седмото коло, со што зад нас е првата половина на групната фаза на Лигата на шампионите. Вистинска сензација приреди...

читај повеќе >

Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

10.11.2019

Со денешните две средби, комплетирано е десетото коло на македонската Суперлига. Екипата на Охрид го порази Тинекс Пролет, а Вардар Јуниор славеше против...

читај повеќе >

Кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Драчево

10.11.2019

Во натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 го совладаа Драчево. Победата е минимална, но исклучително вредна, особено што е извојувана...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја совладаа Струга во Струга

10.11.2019

Во рамките на третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа во Струга. Средбата мина во голема и рамноправна борба, во која...

читај повеќе >