Архива

Избери месец и година:

Објавен е списокот на новата пионерска селекција на Македонија

11.12.2019

Селекторите на пионерската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски, го објавија списокот на ракометари повикани за селектирање. Се работи за...

читај повеќе >

И Македонија “Б“ посилна од кадетите на Бугарија

11.12.2019

Втората кадетска репрезентација на Македонија, по вчерашниот пораз од Србија, денеска ја забележа и првата победа на меѓународниот турнир на кадетски репрезентација....

читај повеќе >

Селекторот Брестовац со комбиниран тим на турнирот „Трофеј Карпати“ во Романија

10.12.2019

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на ракометари со кој ќе настапи на турнирот “Трофеј Карпати“, кој ќе се одигра во Романија, во период од 28 до 29 декември....

читај повеќе >

Македонија “А“ ја надигра Бугарија

10.12.2019

Својот прв натпревар на меѓународниот турнир на кадетски репрезентации го одигра и нашата прва кадетска репрезентација. Во Автокоманда, Македонија “А“ ја надигра Бугарија,...

читај повеќе >

Македонија “Б“ е поразена од кадетите на Србија

10.12.2019

Во Автокоманда почна меѓународниот турнир на кадетски репрезентации, на кој, покрај две селекции на Македонија, учествуваа и репрезентациите на Србија, БиХ и на...

читај повеќе >

Деветмина млади играчи на Металург во двете кадетски репрезентации на Македонија

09.12.2019

Од утре во Автокоманда ќе играат натпреварите од меѓународниот турнир на кадетски репрезентации, на кој, покрај Македонија “А“ и Македонија “Б“, ќе настапат и...

читај повеќе >

Во Автокоманда утре почнува меѓународниот турнир на кадетски репрезентации

09.12.2019

Утре во „Автокоманда“ почнува меѓународен ракометен турнир на кој учествуваат две кадетски репрезентации на Македонија, како и репрезентациите на Србија, Бугарија и на...

читај повеќе >

Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз

08.12.2019

Во дерби натпреварот на седмото коло на младинската лига, група 1, во Охрид се сретнаа двете досега непоразени екипи, Охрид и Металург 2. По голема борба, победата и бодовите им...

читај повеќе >

Комплетирано е 14. коло на македонската Суперлига. Табела

08.12.2019

Со одигрување на вчерашните три средби, комплетирано е 14. коло на македонската ракометна Суперлига, последно во 2019 година. Металург во ова коло извојува убедлива победа...

читај повеќе >

Пионерите на Металург испуштија победа на гостувањето кај Алушовски

07.12.2019

Во дерби натпреварот од 9. коло на пионерска лига, група 3, пионерите на РК Алушовски и на РК Металург 2 ги поделија бодовите. Нашиот тим има за што да жали, бидејќи првото...

читај повеќе >