Архива

Избери месец и година:

Зоран Кастратовиќ е новиот тренер на Металург

14.10.2019

Раководството на Металург ја заврши потрагата по нов тренер на првиот тим и се договори со Зоран Кастратовиќ, кој ќе го замени отпуштениот Дамир Стојановиќ. Во изминатите...

читај повеќе >

Две седмици пауза за Даниел Дупјачанец

14.10.2019

Даниел Дупјачанец ќе биде подготвен за најважните натпревари на Металург во ЕХФ Купот. Тој се повреди на првенствениот натпревар со екипата на Струга, кога во обид да...

читај повеќе >

Познат е составот на двата шешира за утрешната ждрепка во ЕХФ Купот

14.10.2019

Утре во Виена, со почеток во 11 часот, ќе се влече ждрепката за третото коло на ЕХФ Купот, последно пред групната фаза во ова натпреварување. Дел од ждрепката е и Металург, кој е...

читај повеќе >

Фотогалерија од пионерската средба Металург 2 – Вардар

14.10.2019

Во Автокоманда се одигра интересен дерби натпревар од четвртото коло на пионерската лига, група 3. По голема борба, победата им припадна на гостинските ракометари. Еве...

читај повеќе >

Пионерското дерби му припадна на Вардар

14.10.2019

Во Автокоманда се одигра дерби натпревар на четвртото коло на пионерската лига, група 3. Се сретнаа екипите на Металург 2 и на Вардар, а, по голема борба, победата им припадна на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од четвртото коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана е избрана таа на Никола Митревски од...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во третото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Аиденас Малажинскас (Мотор Запорожје) 4....

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Познати се сите потенцијални противници на Металург во 3. коло на ЕХФ Купот

13.10.2019

Со реванш натпреварите од второто коло, одиграни вчера и денес, станаа познати сите потенцијални противници на Металург во третото коло на ЕХФ Купот. По елиминацијата на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на Лигата на шампионите. Табели

13.10.2019

Со денешните пет средби, заврши четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во ова коло прва историска победа извојува Еурофарм Работник. Битолчани одиграа уште...

читај повеќе >