Архива

Избери месец и година:

Комплетирано е 10. коло на македонската Суперлига. Табела

10.11.2019

Со денешните две средби, комплетирано е десетото коло на македонската Суперлига. Екипата на Охрид го порази Тинекс Пролет, а Вардар Јуниор славеше против...

читај повеќе >

Кадетите на Металург 2 го совладаа тимот на Драчево

10.11.2019

Во натпревар од кадетското првенство на Македонија, група 1, кадетите на Металург 2 го совладаа Драчево. Победата е минимална, но исклучително вредна, особено што е извојувана...

читај повеќе >

Младинците на Металург ја совладаа Струга во Струга

10.11.2019

Во рамките на третото коло на младинското првенство на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа во Струга. Средбата мина во голема и рамноправна борба, во која...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург 2 – Вардар Јуниор

10.11.2019

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпревар меѓу младинците на Металург 2 и на Вардар Јуниор. По голема борба, победата им припадна на нашите ракометари. Еве фотографии...

читај повеќе >

Во драматичен натпревар, младинците на Металург 2 го совладаа Вардар Јуниор

10.11.2019

Во дерби натпреварот од третото коло на младинското првенство на Македонија, група 1, младинците на Металург 2 минимално го совладаа тимот на Вардар Јуниор, со резултат 20:19...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати од Лигата на шампионите

10.11.2019

Денеска се одиграни пет средби од седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Ги видовме и настапите на двете македонски екипи. Вардар, по голема борба, ги подели...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Металург 2

10.11.2019

Во рамките на десетото коло на македонската ракометна Суперлига, во Автокоманда се одигра втората братска средба меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2, која заврши со...

читај повеќе >

Металург повторно подобар од Металург 2

10.11.2019

Во Автокоманда по вторпат во сезонава гледавме натпревар меѓу нашите две екипи - Металург и Металург 2. И овој пат победата им припадна на поискусните, па и поквалитетни,...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетската средба РК Металург – МРК Куманово

10.11.2019

Во рамките на четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, нашиот кадетски тим извојува висока победа со резултат 44:22 (22:9). Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Четврта победа на кадетите на Металург

10.11.2019

Во четвртото коло на кадетската лига на Македонија, група 2, кадетите на Металург ја извојуваа и својата четврта победа. Овој пат е поразена екипата на МРК Куманово, која ја...

читај повеќе >