Архива

Избери месец и година:

Почна 7. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

07.11.2019

Со вчерашните две средби, почна седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Тесни победи извојуваа екипите на ПСЖ и на Динамо Букурешт. . Резултати: Динамо...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло на македонската ракометна Суперлига. Табела

07.11.2019

Вчера е одиграно комплетното деветто коло на македонската ракометна Суперлига. Металург извојува лесна победа против Радовиш, додека Металург 2 по голема борба е поразен од...

читај повеќе >

Репрезентативецот Велко Маркоски повторно ќе игра за Металург

06.11.2019

Специјалистот за одбрана, Велко Маркоски (33 г., 194 см., 100 кг.), по четиригодишна пауза повторно ќе го носи дресот на Металург, каде настапуваше во периодот од 2010 до 2015 години....

читај повеќе >

Радовиш ја почувствува силата на Металург

06.11.2019

Металург во рамките на деветтото коло на македонската Суперлига оствари убедлива гостинска победа против екипата на Радовиш, која ја совлада со резултат 36:22 (17:12). Ова е и прв...

читај повеќе >

Металург 2 го “препоти“ Охрид

06.11.2019

Во рамките на деветтото коло на македонската Суперлига, екипата на Металург 2 загуби на гостувањето кај тимот на Охрид, со резултат 27:32 (14:17). Но, и покрај наизглед убедливиот...

читај повеќе >

Металург во Радовиш, Металург 2 во Охрид. Утре редовно коло во македонската Суперлига

05.11.2019

Утре се игра комплетното деветтото коло во македонската Суперлига. Двете екипи на Металург ќе се борат за бодови на гостински терен. Металург ќе и гостува на екипата на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од шестото коло на Лигата на шампионите. За најдобра одбрана на колото е избрана двојната одбрана на...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во шестото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Арон Палмарсон (Барселона) 4. Борис...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 6. коло на Лигата на шампионите

04.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 6. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.11.2019

Со одигрувањето на денешните четири средби, комплетирано е шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонските претставници во ова коло имаа половичен...

читај повеќе >