Архива

Избери месец и година:

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

03.11.2019

Денеска се одиграни дури седум натпревари од шестото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот претставник, Еурофарм Работник, забележа уште еден тесен...

читај повеќе >

Комплетирано е 8. коло во македонската Суперлига. Табела

03.11.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е осмото коло. Екипата на Металург вечерва ремизираше со тимот на Охрид, додека Металург 2 дојде до својата прва победа во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Охрид

03.11.2019

Во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на Металург и на Охрид. Оваа крајно интересна средба заврши со поделба на бодовите. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Металург не го дава врвот

03.11.2019

Во рамките на осмото коло на македонската Суперлига во Автокоманда се одигра натпревар меѓу двете најдобропласирани екипи во досегашниот тек на првенството - Металург и...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Струга

03.11.2019

Во драматичен натпревар во рамките на осмото коло, екипата на Металург 2 минимално ја совлада Струга, со резултат 25:24 (14:11), со што ја забележа својата прва победа во тековното...

читај повеќе >

Во драматичен меч, Металург 2 стигна до првата победа

02.11.2019

Во меч од осмото коло, екипата на Металург 2 го совлада тимот на Струга и ја забележа својата прва победа во тековното првенство. Видовме возбудлив натпревар во кој победата...

читај повеќе >

(Видео) Најубавите голови во СЕХА-лигата за месец октомври

02.11.2019

По завршувањето на октомвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец октомври. . Стрелци на овие голови се: 5. Боривое Ѓукиќ...

читај повеќе >

Моменталните табели во СЕХА-лигата по октомвриските натпревари

02.11.2019

Во СЕХА-лигата продолжува трендот средбите да се играат надвор од редоследот по календарот. Па така, некои екипи одиграа по четири натпревари, а некои други и по шест...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец октомври

02.11.2019

По завршувањето на натпреварите во месец октомври, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месецот. најдобар голман на месецот е македонскиот репрезентативец...

читај повеќе >

Двете екипи на Металург утре на дуел со “езерџиите“

01.11.2019

Утре во Автокоманда ќе има двојна програма. Суперлигашките екипи на Металург утре за противници ќе ги имаат тимовите од градовите расположени на брегот на Охридското Езеро -...

читај повеќе >