Архива

Избери месец и година:

Јагуриноски: Го издржавме нивниот налет, заслуживме победа

28.12.2019

Македонија утре од 17:15 часот во салата на Динамо Букурешт ќе игра во финалето на Трофеј Карпати и со тоа ја завршува годинешната фаза од подготовки за настап на ЕП. Денешниот...

читај повеќе >

Македонија, по драматична победа над Алжир, ќе игра во финалето на “Трофеј Карпати“

28.12.2019

Македонија ќе игра во финалето на Трофеј Карпати откако денеска ја совлада селекцијата на Алжир. Утре противник ќе ни биде подобриот од мечот Романија - Холандија Израмнето...

читај повеќе >

Академијата Металург ги прогласи најдобрите на “Новогодишниот турнир“

28.12.2019

По завршувањето на натпреварувачкиот дел, Академијата Металург ги прогласи екипните победници и најдобрите поединци на турнирот одржан во Автокоманда. . Генерација 2010 и...

читај повеќе >

Резултати од “Новогодишниот турнир“ на Академија Металург

28.12.2019

Седмото издание на “Новогодишниот турнир“ беше одлично организирано од нашата Академија. Повеќе од 200 деца, распоредени во 21 екипа, одиграа 20 натпревари. Еве ги и...

читај повеќе >

Ѕвездичките на Металург блеснаа новогодишно

28.12.2019

Ракометната академија Металург го одржа својот традиционален, седмиот по ред „Новогодишен турнир“. Во салата „Автокоманда“ продефилираа преку 200 дечиња опфатени со...

читај повеќе >

Македонија утре го отвара турнирот “Трофеј Карпати“

27.12.2019

По двете средби со селекцијата на Кувајт, македонската ракометна репрезентација се пресели во Букурешт, каде утре стартува турнирот “Трофеј Карпати“. Македонија го...

читај повеќе >

Распоред на утрешниот “Новогодишен турнир“

27.12.2019

На турнирот пријавени се 21 екипи во три староски категории (2006/07, 2008/09 и 2010 и помали), кои ќе одиграат 20 натпревари. Поради бројноста и неможноста да се игра по групи, турнирот ќе...

читај повеќе >

Металург на зимски одмор, подготовките стартуваат од 8 јануари

27.12.2019

Металург денеска го одржа својот последен тренинг во 2019 година. Од денеска, па се до 7 јануари, ракометарите на Металург се на одмор. Подготовките за вториот дел од сезоната ќе...

читај повеќе >

Во Автокоманда утре ќе се организира седмото издание на “Новогодишниот турнир“

27.12.2019

Утре салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по ред традиционален...

читај повеќе >

Македонија поразена на вториот натпревар со Кувајт

26.12.2019

Подмладената сениорска репрезентација на Македонија е поразена на реваншот со селекцијата на Кувајт. И оваа средба се одигра во Инџија и заврши со резултат 22:23 (13:14). Со ова...

читај повеќе >