Архива

Избери месец и година:

Димитриоски: Создаваме играчи за во иднина и собираме искуство

23.02.2021

На прес-конференцијата по средбата со Фиверс, свои видувања за одиграниот натпревар имаа тренерот Оливер Димитриоски и нашиот голман Даниел Дупјачанец. Оливер Димитриоски:...

читај повеќе >

Преморениот Металург немаше сили да се носи со брзите ракометари на Фиверс

23.02.2021

Металург забелажа нов убедлив пораз на своето последно гостување во групната фаза на Лигата на Европа. Во натпревар од претпоследното, девето, коло вечерва нашите ракометари...

читај повеќе >

Марко Тарабокија: Со повеќе желба и борба, се е поинаку

23.02.2021

Металург вечерва во Виена ќе го одигра натпреварот од деветото коло на групната фаза на Лига Европа. Нашиот тим и на оваа средба е некомплетен, бидејќи отсуствуваат дури...

читај повеќе >

Чешки судии за средбата Фиверс – Металург

22.02.2021

Металург утре го игра возвратниот натпревар со екипата на Фиверс, во групната фаза на Лигата на Европа. Оваа средба ќе се одигра во “Спортхале Холгасе“ во Виена, со почеток...

читај повеќе >

Рниќ и Митиќ сметаат дека Металург има свои шанси во мечот со Фиверс

22.02.2021

Металург пристигна во Виена, каде утре, со почеток во 20.45 часот, ќе го одигра мечот од деветото коло на групната фаза на Лигата на Европа, против екипата на Фиверс. Натпреварот...

читај повеќе >

Металург замина за Австрија

21.02.2021

Металург продолжува со набиената агенда во Лигата на Европа и само еден ден по средбата со Чеховски Медведи, денеска замина за Австрија, каде во вторник не очекува средбата...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата меѓу Металург и Чеховски Медведи

20.02.2021

Металург денеска одигра натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Во мечот со рускиот шампион, Чеховски Медведи, по голема борба, бодовите му припаднаа на гостинскиот...

читај повеќе >

Димитриоски: И покрај сите проблеми, Металург одигра добар натпревар

20.02.2021

Тренерот на Металург, на прес-конференцијата по средбата, беше задоволен од играта на своите ракометари, но имаше и замерка за играта во одбраната. Оливер Димитриоски:...

читај повеќе >

Добро издание на Металург, кој сепак ги загуби бодовите

20.02.2021

Металург продолжува со пеколното темпо во Лигата на Европа. По двете гостувања во Русија и во Полска, со само еден ден одмор, вечерва го одигравме возвратниот натпревар со...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Чеховски Медведи за денешната средба

20.02.2021

Станаа познати составите со кои тренерите Оливер Димитриоски и Владимир Максимов ќе настапат на денешната средба. Во составот на Металург се враќаат Златко Хорват, Марко...

читај повеќе >