Архива

Избери месец и година:

Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз

08.12.2019

Во дерби натпреварот на седмото коло на младинската лига, група 1, во Охрид се сретнаа двете досега непоразени екипи, Охрид и Металург 2. По голема борба, победата и бодовите им...

читај повеќе >

Комплетирано е 14. коло на македонската Суперлига. Табела

08.12.2019

Со одигрување на вчерашните три средби, комплетирано е 14. коло на македонската ракометна Суперлига, последно во 2019 година. Металург во ова коло извојува убедлива победа...

читај повеќе >

Пионерите на Металург испуштија победа на гостувањето кај Алушовски

07.12.2019

Во дерби натпреварот од 9. коло на пионерска лига, група 3, пионерите на РК Алушовски и на РК Металург 2 ги поделија бодовите. Нашиот тим има за што да жали, бидејќи првото...

читај повеќе >

Младинците на Металург се поразени на гостувањето кај КЛ-7 Лазаров

07.12.2019

Во дерби натпреварот на 7. коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург се поразени на гостувањето кај екипата на КЛ-7 Лазаров, со резултат 26:23...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Радовиш

07.12.2019

Во рамките на 14. коло на ракометната Суперлига, последно во 2019 година, во Автокоманда Металург 2 е поразен од екипата на Радовиш. Еве фотографии од од овој...

читај повеќе >

Првото полувреме ја реши средбата меѓу Металург 2 и Радовиш

07.12.2019

Со денешниот натпревар од 14. коло, Металург 2 ги заврши обврските во 2019 година. Денеска наш противник беше  екипата на Радовиш, која на крајот заслужено победи и ги освои трите...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Работнички

06.12.2019

Металург го одигра својот последен натпревар за 2019 година. Во Автокоманда катастрофално го совладавме Работнички, во рамки на 14. коло на македонската машка Суперлига. Еве...

читај повеќе >

Работнички мина низ “мелницата“ на Металург

06.12.2019

Во рамките на 14. коло на машката ракометна Суперлига, последно за 2019 година, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург и на Работнички. Во средба во која Металург...

читај повеќе >

Селекторот Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за ЕП 2020 г.

06.12.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и во...

читај повеќе >

(Видео) Најдобри голмански одбрани во СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2019

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најдобри одбрани во месец ноември. . Се истакнаа следните голмани: 5. Никола...

читај повеќе >