Архива

Избери месец и година:

Оливер Димитриоски се стекна со мастер лиценца

26.12.2019

Тренерот на кадетскиот тим на Металург, Оливер Димитриоски, се здоби со мастер лиценца. На семинарот во Србија, Димитриоски ја одбрани својата тема и им се приклучи на...

читај повеќе >

Македонија го совлада Кувајт, во првата од двете меѓусебни средби

25.12.2019

Македонската сениорска репрезентација подготовките за претстојното ЕП во Шведска, Австрија и Норвешка ги продолжи во Стара Пазова, каде беа планирани два дуели со...

читај повеќе >

Фотогалерија: Ракометна Македонија замина за Стара Пазова

24.12.2019

Македонскиот национален тим попладнево замина за Стара Пазова (Србија), каде што утре и задутре треба да одигра два контролни натпревари со селекцијата на Кувајт, а потоа...

читај повеќе >

Академија Металург ќе организира “Новогодишен турнир“

22.12.2019

Следниот викенд, на 28 декември, салата „Автокоманда“ во Скопје ќе биде собиралиште за најмладите членови на Ракометната академија Металург, кои ќе бидат дел од седмиот по...

читај повеќе >

(Фото) Зорица Блажевска избрана за “Најуспешна спортска менаџерка“ во 2019 година

21.12.2019

Во хотелот “Мериот“ се одржа традиционалната манифестација “Вечер за жените во спортот“. На оваа манифестација се доделуваат награди во 12 категории врзани со...

читај повеќе >

Фотогалерија од денешниот тренинг на македонската ракометна репрезентација

21.12.2019

Во Автокоманда од вчера се подготвува македонската ракометна репрезентација, која селекторот Данило Брестовац ја нарече Македонија “Б“. Без нашите најдобри...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Време е некој млад играч да се докаже во репрезентацијата

20.12.2019

Данило Брестовац денеска ги почна подготовките за претстојното ЕП. На денешниот собир се појавија многу млади ракометари, со кои Брестовац ќе ја одработи првата фаза од...

читај повеќе >

Ракометарите почнуваат со подготовки за шестото ЕП

20.12.2019

Македонската ракометна репрезентација денеска го има првиот собир, а попладне и тренинг, во рамките на подготовките за настап на Европското првенство (ЕП) во јануари во...

читај повеќе >

Никола Митревски е најдобриот голман во групната фаза на СЕХА-лигата

19.12.2019

Заврши групната фаза во СЕХА-лигата и одредени се четврт-финалните двојки. Во меѓувреме СЕХА-лигата ги објави најдобрите пет голмани во групната фаза. Најдобар е голманот на...

читај повеќе >

Фотогалерија: Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски во Автокоманда селектираат за пионерската репрезентација

15.12.2019

Селекторите на пионерската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски, вчера и денеска ги селектираат нашите најмлади ракометари за новата пионерска...

читај повеќе >