Архива

Избери месец и година:

(Видео) Топ 5 најубави голови на 5. коло на Лигата на шампионите

21.10.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во петтото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Матијас Гидсел (ГОГ) 4. Бјорн Гудјонсон...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 5. коло на Лигата на шампионите

21.10.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 5. коло на Лигата на шампионите. Табели

20.10.2019

Со одигрување на денешните осум средби, комплетирано е петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на Еурофарм Работник по четврти пат е минимално...

читај повеќе >

Комплетирано е седмото коло на македонската Суперлига. Табела

20.10.2019

Во македонската ракометна Суперлига комплетирано е седмото коло. Очекувано, на челната позиција е Металург, со бод предност пред солидниот тим на Охрид, додека...

читај повеќе >

Комплетни резултати од саботните натпревари во Лигата на шампионите

19.10.2019

Денеска се одиграни шест средби од петтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион, Вардар, доживеа уште еден тежок пораз, втор едноподруго, овој...

читај повеќе >

И Металург го кажа својот термин за средбата со Горење во ЕХФ Купот

19.10.2019

Горење Велење прв го објави терминот за првиот натпревар со Металург во третото коло на ЕХФ Купот. Словенците средбата ја закажаа на 16 ноември, со почеток во 20...

читај повеќе >

Ерата на Кастратовиќ почна со гостинска победа над Пелистер

19.10.2019

Во седмото коло на машката ракометна Суперлига, Металург извојува рутинска гостинска победа против Пелистер. Победивме со резултат 24:27 (11:15), во натпревар во кој победата на...

читај повеќе >

Брестовац ги одбра репрезентативците за двете средби во Ескисехир (Турција)

18.10.2019

Селекторот на сениорската репрезентација, Данило Брестовац, одбра 17 ракометари за средбите во Ескесехир (Турција). Собирот на репрезентативците е закажан за понеделник во...

читај повеќе >

Од утре се игра петтото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

18.10.2019

Во претстојните два дена ќе се одигра комплетното петто коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонските претставници ќе имаа значајни средби. Вардар, по смената...

читај повеќе >

Поикусниот тим на Бутел славеше против Металург 2

18.10.2019

Во првиот натпревар од седмото коло на македонската ракометна Суперлига, екипата на Бутел на свој терен го совлада тимот на Металург 2, со резултат 29:23 (14:10). Овој натпревар го...

читај повеќе >