Архива

Избери месец и година:

(Видео) Најубавите голови во СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2019

По завршувањето на ноемвриските натпревари, маркетинг тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови во месец ноември. . Стрелци на овие голови се: 5. Милан Милиќ...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на СЕХА-лигата за месец ноември

03.12.2019

По завршувањето на натпреварите во месец ноември, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месецот, а во него имаше место за тројца ракометари на...

читај повеќе >

Металург 2 без бодови од гостувањето кај Пелистер

03.12.2019

Во последниот натпревар од 13. коло на машката ракометна Суперлига, екипата на Металург 2 е поразена на гостувањето кај Пелистер. Во интересен, и во најголем дел израмнет,...

читај повеќе >

Состојба на табелите по ноемвриските натпревари во СЕХА-лигата

02.12.2019

Со завршувањето на натпреварите во месец ноември на врвот на табелите во СЕХА-лигата се уште е “гужва“. Во својата група “А“ Вардар е водечки, додека Еурофарм Работник е...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

02.12.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од десетото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Никлас Ландин (Кил) 4....

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 10. коло на Лигата на шампионите

02.12.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во деветтото коло на Лигата на шампионите. . . Автори на најубавите голови се: 5. Себастјан Фримел (Кадетен...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

02.12.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

02.12.2019

Заврши и десеттото коло на Лигата на шампионите, последно за 2019 година. Следното коло за групите “А“ и “Б“ ќе се игра во февруари 2020 година, додека за групите “Ц“ и “Д“...

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Металург – Јуниор К.В.

01.12.2019

Младинците на Металург извојуваа победа против екипата на Јуниор К.В.. Овој натпревар се одигра во Автокоманда, а во рамките на шестото коло на младинската лига, група 2. Еве...

читај повеќе >

Младинците на Металург го совладаа тимот на Јуниор К.В.

01.12.2019

Во рамките на шестото коло на младинската лига, група 2, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу екипите на Металург и на Јуниор К.В. Второпласираниот Металург беше голем...

читај повеќе >