Архива

Избери месец и година:

Распоред и сатница на 11-тото коло на Лигата на шампионите

05.02.2020

По подолга пауза поради ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска, од денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите во групите „А“ и „Б“. Во единствениот денешен...

читај повеќе >

Фотогалерија од пријателската средба меѓу Вардар и Металург

29.01.2020

Во рамките на подготовките за продолжението на сезоната, во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Вардар и на Металург. Средбата немаше...

читај повеќе >

Вардар ја доби пријателската средба со Металург

29.01.2020

Во СЦ “Јане Сандански“ се одигра пријателски натпревар меѓу градските ривали Металург и Вардар. Средбата, по барање на тренерите на двете екипи, се одигра без присуство на...

читај повеќе >

Завршува зимската пауза за школите на Академијата на Металург

29.01.2020

При крај е зимската пауза за децата кои тренираат во школите на Академијата на Металург. Со својата работа школите ќе продолжат од 3 февруари, според распоредот по кој...

читај повеќе >

Металург утре ќе одигра пријателски натпревар со Вардар

28.01.2020

Во рамките на зимските подготовки, Металург утре ќе му гостува на Вардар, со кого ќе одиграме пријателски натпревар. Двата клуба решија средбата да биде од затворен...

читај повеќе >

Хрватска падна во самата завршница, Шпанија е старо-новиот шампион

26.01.2020

Заврши ЕП 2020 во Авсѕрија, Норвешка и во Шведска, а аврши со истиот ефект како и првенството во 2018 - со титула за репрезентацијата на Шпанија. Хрватска и Шпанија водеа жестока...

читај повеќе >

Фотогалерија: Стојановски и Додиќ прогласени се за најдобри на турнирот во своите генерации

26.01.2020

Во Скопје заврши првиот меѓународен турнир во организација на КЛ7 - “КЛ7 2020“. На турнирот Металург учествуваше со сдве екипи, пионерската и кадетската. Пионерите го освоија...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот кадетскиот натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Кадетите на Металург во последниот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ катастрофално го поразија Пик Сегед. Со оваа победа нашите ракометари го освоија второто...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург го прегазија Пик Сегед

26.01.2020

Заврши меѓународниот турнир “КЛ7 2020“ и за нашите кадети. Во својот последен натпревар кадетскиот тим на Металург го прегази противникот од Унгарија, Пик Сегед, победувајќи...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот пионерски натпревар меѓу Металург и Пик Сегед

26.01.2020

Пионерите на Металург го освоија меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. На денешната последна средба ја совладавме и екипата на Пик Сегед и турнирот го завршивме со две победи и...

читај повеќе >