Архива

Избери месец и година:

Турнир “КЛ7 2020“ Пионерите на Металург го надиграа Пик Сегед и го освоија турнирот

26.01.2020

Пионерите на Металург победнички го завршија настапот на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во последниот натпревар совладана е екипата на Пик Сегед, со резултат 33:30...

читај повеќе >

Познат е Ол-стар тимот на ЕП 2020

26.01.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и во Шведска, а познат е и носителот на признанието МВП на првенството. . Идеален тим: Голман: Гонзало Перез де...

читај повеќе >

Норвешка го освои бронзениот медал на ЕП 2020

25.01.2020

Репрезентацијата на Норвешка го доби дуелот со Словенија за бронзениот медал. Норвежаните очигледно психолошки побрзо се опоравија од полуфиналниот шок и денеска целосно...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирскиот кадетски натпревар меѓу Металург и Еурофарм Пелистер

25.01.2020

Во рамките на второто коло на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетите на Металург го совладаа тимот на Еурофарм Пелистер. Еве неколку фотографии и од оваа...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург подобри од Еурофарм Пелистер

25.01.2020

Во второто коло на Меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетите на Металург ја совладаа екипата на Еурофарм Пелистер, со резултат 31:35 (17:14). Двете екипи одиграа добар натпревар во...

читај повеќе >

На ЕП 2020 станаа познати финалистите

24.01.2020

Епски натпревар одиграа селекциите на Хрватска и на Норвешка во првото денешно полуфинале. Средба што ќе се памети и ќе се прераскажува. По четири продолженија, или 80 минути...

читај повеќе >

Фотогалерија од турнирската средба меѓу пионерите на Металург и на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7, во нивниот втор денешен натпревар. Одигравме одлична средба и заслужено славевме против домаќинот на овој турнир. Еве...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Пионерите на Металург го совладаа тимот на КЛ7

24.01.2020

Пионерите на Металург со победа го завршија првиот ден на турнирот “КЛ7 2020“. Во нашиот втор денешен натпревар го совладавме домаќинот, КЛ7, со резултат 25:21 (13:15). Долго време...

читај повеќе >

Фотогалерија од кадетскиот турнирски натпревар меѓу Металург и КЛ7

24.01.2020

Одличен натпревар одиграа нашите кадети и нивните врсници од КЛ7, на првиот натпревар од турнироѕ “КЛ7 2020“, за генерација 2002. Металург долго водеше, но имаше криза во...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Кадетите на Металург по голема борба се поразени од КЛ7

24.01.2020

На првиот натпревар на нашиот кадетски тим на меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, кадетскиот тим на Металург е минимално поразен од домаќинот на турнирот. Двете екипи одиграа...

читај повеќе >