Архива

Избери месец и година:

Фотогалерија од турнирската средба меѓу пионерите на Металург и на Вардар

24.01.2020

На првиот натпревар од меѓународниот турнир “КЛ7 2020“, пионерите на Металург одиграа нерешено со врсниците од Вардар. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Турнир “КЛ7 2020“: Пионерите на Металург и на Вардар ги поделија бодовите

24.01.2020

Во салата на основното училиште “Крум Кепевски“ денеска почна меѓународниот турнир “КЛ7 2020“. Во првиот натпревар се сретнаа пионерските тимови на Металург и на...

читај повеќе >

Распоред на натпреварите на меѓународниот турнир “ КЛ7 2020“

24.01.2020

Од денеска почнува првото издание на меѓународниот турнир на КЛ7 - “КЛ7 2020“. Металург на овој турнир учествува со две свои екипи - генерација 2002 и генерација...

читај повеќе >

Металург со две екипи ќе настапи на турнирот на КЛ7

22.01.2020

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На турнирот ќе учествуаат 8 екипи...

читај повеќе >

Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

22.01.2020

Со денешното последно коло заврши главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска. Веќе се познати и полуфиналните двојки, како и селекциите што ќе се борат за петтото...

читај повеќе >

Конечни табели од главната фаза

22.01.2020

Со денешните шест средби заврши главната фаза на ЕП во австрија, Норвешка и Шведска. Еве ги и конечните табели на глафната фаза: Група 1: Група...

читај повеќе >

Комплетни резултати од последното коло на главната фаза на ЕП 2020

22.01.2020

Денеска на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска одиграно е комплетното последно коло, кое решаваше кој ќе биде последниот патник во полуфиналето. . Резултати: Група 1: 16.00...

читај повеќе >

Табели по четвртото коло на главната фаза на ЕП 2020

22.01.2020

Денеска е комплетирано претпоследното, четврто коло на главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска. Веќе имаме три репрезентации кои го обезбедија учеството во...

читај повеќе >

Денешни резултати на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и Шведска

21.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграни три средби од главната фаза во групата 2. Словенија ја совлада Португалија, Норвешка немаше проблем со Исланд, а...

читај повеќе >

Денешни резултати од ЕП 2020

21.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграа три натпревари од четвртото коло на група 1 од главната фаза. Постигнати се очекуваните резултат и победи на Хрватска,...

читај повеќе >