Архива

Избери месец и година:

Металург игра се подобро, вечерва го “торпедираше“ Бутел на негов терен

30.11.2019

По супериорното издание против Тинекс Пролет во минатото коло, вечерва видовме уште еден натпревар во кој Металург со леснотија се справи со еден од фаворитите за висок...

читај повеќе >

Одличен ден за екипите на Металург, пет победи во пет натпревари

30.11.2019

Денешниот ден мина во доминација на екипите на Металург, во пет натпревари во пет различни конкуренции остваривме пет чисти победи. . Во шестото коло на младинска лига, група...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Тинекс Пролет

27.11.2019

Металург го доби одложениот натпревар од 12. коло на македонската Суперлига. Во Автокоманда “настрада“ тимот на Тинекс Пролет, кој го совладавме со осум голови разлика. Еве...

читај повеќе >

Тинекс Пролет лесен плен за разиграниот Металург

27.11.2019

Во Автокоманда вечерва се одигра одложениот натпревар од 12. коло на македонската Суперлига во кој се сретнаа екипите на Металург и на Тинекс Пролет. Иако средбата важеше за...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

25.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од осмото коло на Лигата на шампионите. Двојната одбрана на Градимир Чаневски од Еурофарм Работник, од...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 9. коло на Лигата на шампионите

25.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во деветтото коло на Лигата на шампионите. Погодокот на Ловро Јотиќ од Еурофарм Работник, постигнат на средбата со Кокс,...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

25.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Познати се сите учесници во групната фаза на ЕХФ-купот

25.11.2019

Металург не успеа да ја надомести негативата од првата средба со екипата на Горење Велење и нема да биде дел од групната фаза на ЕХФ-купот. Со одигрување на денешните...

читај повеќе >

Комплетирано е 9. коло на Лигата на шампионите. Табели

24.11.2019

Со денешните четири средби, комплетирано е 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на ППД Загреб го совлада Елверум и ја запиша првата победа во групата....

читај повеќе >

Фотогалерија од младинската средба Вардар – Металург

24.11.2019

Младинците на Металург славеа на гостувањето кај екипата на Вардар, во рамките на петтото коло на младинската лига на Македонија, група 2. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >