Архива

Избери месец и година:

Младинците на Металург се враќаат со победа од гостувањето кај Вардар

24.11.2019

Во петтото коло на младинската лига на Македонија, група 2, младинците на Металург гостуваа кај екипата на Вардар. Видовме одличен натпревар во кој славеа нашите младинци, со...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Горење Велење

24.11.2019

Металург не успеа да ја надомести негативата од првата средба во Велење и нема да настапи во групната фаза на ЕХФ-купот. Еве фотографии од овој...

читај повеќе >

Горење му одолеа на притисокот на Металург

24.11.2019

Долгоочекуваната реванш-средба од третото коло на ЕХФ-купот, меѓу екипите на Металург и на Горење од Велење, по голема борба, заврши со резултат 23:23 (13:10). На тој начин Металург...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Горење за денешната средба во ЕХФ-купот

24.11.2019

Тренерите на Металург и на Горење, Зоран Кастратовиќ и Зоран Јовичиќ, ги објавија составите со кои ќе настапат на денешната реванш-средба од третото коло. Всушност, двете...

читај повеќе >

Минимален пораз на кадетите на Металург 2

24.11.2019

Во шестото коло на кадетската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се одигра натпревар меѓу кадетите на Металург 2 и на Бутел. По голема борба и израмнета игра, победата...

читај повеќе >

Металург утре ќе се бори за влез во групната фаза на ЕХФ-купот

23.11.2019

Ракометарите на Металург утре, во спортскиот центар „Јане Сандански“, во Скопје, ќе го пречекаат словенечкиот претставник Горење во реванш-мечот од 3-то коло од ЕХФ-купот....

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

23.11.2019

Денеска се одиграни седум средби од деветтото коло на групната фаза на Лигата шампионите. Европскиот шампион Вардар доживеа уште еден тежок пораз, овој пат на гостувањето...

читај повеќе >

Пионерите на Металург 2 му го нанесоа првиот пораз на КЛ-7 Лазаров

23.11.2019

Во рамките на седмото коло на пионерската лига на Македонија, група 3, пионерите на Металург 2 гостуваа кај екипата на РК КЛ-7 Лазаров. Иако фаворитската улога ја имаше...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Работнички

23.11.2019

Во рамките на 12. коло на македонската Суперлига, ракометарите на Металург 2 во Автокоманда ја совладаа екипата на Работнички. Еве фотографии од оваа...

читај повеќе >

Металург 2 му се реваншира на Работнички

23.11.2019

Во рамките на 12. коло на македонската Суперлига, во Автокоманда се сретнаа екипите на Металург 2 и на Работнички. По голема борба и многу пресврти, Металург 2 го  совлада...

читај повеќе >