Архива

Избери месец и година:

Табели по третото коло на главната фаза на ЕП 2020

19.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска е комплетирано третото коло. Веќе имаме еден сигурен полуфиналист, селекцијата на Хрватска, и два најверојатни, селекциите на...

читај повеќе >

Комплетни неделни резултати од ЕП 2020

19.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграа три средби од третото коло на групата 2. Португалија доживеа пораз од Исланд, Словенија не издржа против Унгарија, а...

читај повеќе >

Комплетни резултати од саботните натпревари на ЕП 2020

18.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска се одиграни три натпревари од третото коло на групата 1. Селекцијата на Хрватска извојува победа во фантастичниот натпревар...

читај повеќе >

Во борбата за третото место, Металург е поразен од екипата на Саран

18.01.2020

Металург го загуби малото финале на турнирот во Монлисон. Подобра од нас беше екипата на Саран, која славеше со резултат 35:33 (32:32, 18:12, 3:1)). За жал, средбата ја загубивме во...

читај повеќе >

Две екипи на Металург ќе настапат на меѓународниот турнир во организација на КЛ7

18.01.2020

Ракометниот клуб КЛ7, од 24 до 26 јануари 2020 година, ќе биде организатор и домаќин на меѓународен ракометен турнир за млади категории „КЛ7 2020". На турнирот ќе учествуаат 8 екипи...

читај повеќе >

Идеален тим на групната фаза на ЕП 2020

18.01.2020

По завршувањето на групната фаза, медиа тимот на ЕХФ го објави идеалниот состав на групната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска. Во идеалниот тим се најдоа: Гонзало...

читај повеќе >

Со свиреж на сирената Шербург го совлада Металург

17.01.2020

Металург од вчера е во Монлисон, каде е дел од меѓународен турнир со учество на екипите на Металург,  Спортинг, Шаран и на Шербург. Во денешната втора полуфинална средба...

читај повеќе >

Денеска на ЕП 2020 се одиграни 3 средби од главната фаза. Резултати

17.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска денеска се одиграни три средби од групата II. Селекцијата на Португалија ја декласираше Шведска, Словенија го надигра Исланд, а Норвешка...

читај повеќе >

Резултати од денешните натпревари во главната фаза

17.01.2020

На ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска денеска се одиграни три натпревари од групата I. Лесни победи извојуваа  Шпанија, Хрватска и Германија. . Резултати: 16.00 часот: ...

читај повеќе >

Познат е конечниот пласман на 12-те селекции што си заминаа од ЕП 2020

16.01.2020

По завршувањето на групната фаза, 12 селекции мораа да го напуштат првенството, а за жал меѓу нив е и Македонија, која го освои 15. место. Конечниот пласман на тие селекции се...

читај повеќе >